Upadłość konsumencka w orzecznictwie polskich sądów

Upadłość konsumencka zdobyła w ostatnim okresie zauważalne zainteresowanie ze strony użytkowników zadłużonych i nie ma się, czemu dziwić.

Według bowiem specjalistów z branży finansowej i prawnej aktualnie jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeśli chodzi o zmartwienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem napomknąć, że do tej pory ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego potwierdzeniem może być fakt, że z tej instytucji prawnej od momentu jej wprowadzenia skorzystało raptem kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, gdy w życie weszły znowelizowane przepisy. W tej chwili upadłość konsumencka jest o wiele bardziej dostępna dla przeciętnego Kowalskiego. Według prowadzonych statystyk tylko w początkowym półroczu tego roku z perspektywy ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko dowodzi na to, iż ten kierunek będzie się utrzymywał. Mnóstwo osób (przede wszystkim tych zbytnio zadłużonych) zadaje sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich stosownym rozwiązaniem.

Można powiedzieć że, na tak postawione pytanie i ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji konkretnej osoby. Każda z nich mówi sobie albowiem odpowiedzieć na tutaj pytanie czy jest w stanie zainicjować życie o przysłowiowego zera (wskazane jest, bowiem wspomnieć, że przeprowadzanie upadłości łączy się w wielu przypadkach z licytacją dobytku, jaki ma zadłużony w celu zaspokojenia roszczeń wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *